Praca na Dolnym Śląsku

Bierutów „sypialnią” dla pracowników

Bierutów sypialnią dla pracowników

Bierutów to niewielkie miasto położone w powiecie oleśnickim, w którym żyje aktualnie niecałe pięć tysięcy mieszkańców. Cisza, spokój oraz bliskość natury powoduje, że jest to nie tylko idealne miejsce do życia, ale również świetna okazja dla prywatnych inwestorów, którzy poszukują przestrzeni do wybudowania domów jednorodzinnych lub pensjonatów dla rozwijającego się rynku agroturystki. Bierutowem powinni się zainteresować także wszyscy ci, którzy chcą inwestować na rynku usług rekreacyjnych.

Bierutów w latach 2014-2020 dąży do stania się miastem, będącym “sypialną” dla pracowników z innych, większych miast, którzy poszukują oddechu od wielkomiejskiego zgiełku i chcą wracać z pracy do miejsca pełnego odpoczynku oraz spokoju. W związku z w tym coraz częściej pojawiają się propozycje pracy związanej z budownictwem. Pracę na pewno znajdą osoby poszukujące fizycznych zajęć na budowie, jak również architekci i inżynierowie projektujący domki jednorodzinne.

Budownictwo to jednak niejedyny przemysł, który w tej chwili rozwija się w Bierutowie. Miasto stara się wprowadzić w życie program “Zrównoważonego wykorzystania zasobów środowiska naturalnego”, w związku z czym poszukiwani są specjaliści z zakresu odnawialnych źródeł energii, ekologii oraz ekoinnowacyjnych form przetwarzania energii. Zajęcie znajdą dla siebie również edukatorzy społeczni, jako że miasto widzi potrzebę szerzenia świadomości ekologicznej wśród mieszkańców Bierutowa.

Jak widać, choć miasto jest małe, to ma duże ambicje rozwojowe, dlatego mogą w nim znaleźć pracę zarówno specjaliści, jak i pracownicy fizyczni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *