Praca na Dolnym Śląsku

Błędy w CV, które powodują, że nie dostajesz wymarzonej pracy w Lądku-Zdroju

błędy w CV

CV to dokument, który pozwala skutecznie przyspieszyć proces poszukiwania pracy lub też znacznie go przedłużyć, dlatego tak ważne jest, aby włożyć odpowiednio dużo energii w jego przygotowanie. Nawet niewielkie błędy mogą spowodować, że osoba prowadząca rekrutację zniechęci się do naszej kandydatury, ale są takie elementy, które niemalże na pewno nas zdyskwalifikują. Jakich błędów zdecydowanie nie możemy popełnić w procesie poszukiwania pracy w Lądku-Zdroju?

Jednym z błędów, które wciąż popełniane są w CV, jest niedokładne sprawdzenie, czy na pewno usunęliśmy wszystkie literówki. Wysyłamy takie niedopracowane dokumenty, zapominając, że nie świadczy to o nas najlepiej. Takie niewielkie błędy pokazują nas jako osoby mało dokładne oraz nieuważne. Na ten błąd w CV szczególnie warto zwrócić uwagę, gdyż łatwo go wyeliminować, a dzięki temu zwiększyć szanse na znalezienie ciekawej pracy w Lądku-Zdroju.

Kolejny często popełniany błąd polega na zamieszczaniu w CV adresu e-mail, który pokazuje nas jako mało profesjonalnych kandydatów. Wiele osób decyduje się na zamieszczenie maila założonego w liceum, zawierającego śmieszne ksywki lub niezrozumiałe skróty. Taki e-mail wskazuje na to, że do tej pory nie mieliśmy okazji używać go w kontaktach z profesjonalistami oraz że nie mamy pojęcia na temat budowania wizerunku specjalisty. Lepiej zatem dla celów rekrutacji w Lądku-Zdroju założyć e-mail zawierający wyłącznie nasze imię i nazwisko lub też inicjały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *