Praca na Dolnym Śląsku

Boguszów- Gorce miastem dla inwestorów

Boguszow Gorce miastem dla inwestorów

Boguszów – Gorce to miasto położone na Dolnym Śląsku w powiecie wałbrzyskim. Jest to największe miasto w powiecie wałbrzyskim, a mieszka w nim ponad 16, 5 tysiąca mieszkańców. Znajdują oni pracę przede wszystkim w sektorze usług. Osoby poszukujące lepiej płatnych zajęć, zgodnych z umiejętnościami lub wykształceniem, zwykle decydują się na dojeżdżanie do sąsiedniego powiatu, w którym znajduje się specjalna strefa ekonomiczna.

Specjalna strefa ekonomiczna powstała na  podstawie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów. Jej obszar obejmuje aż 3500 hektarów terenu, a funkcjonuje ona w 51 lokalizacjach, przez co ma status największej z czternastu specjalnych stref ekonomicznych. Działalność w jej ramach prowadzi prawie dwustu przedsiębiorców, a zatrudnienie znajduje aż 45 tysięcy pracowników.

Powierzchnia strefy ekonomicznej stale rośnie. W ciągu ostatnich sześciu lat zwiększyła się ona niemalże dwukrotnie. To powoduje, że znacznie zwiększa się również liczba inwestorów lokujących swoje środki właśnie w okolicach Boguszyc- Gorców, W roku 2010 było ich zaledwie dwudziestu ośmiu, zaś w 2016 liczba ta wzrosła do sześćdziesięciu pięciu. Tak widoczny rozwój prognozuje, że  osoby poszukujące zatrudnienia na Dolnym Śląsku zdecydowanie powinny zainteresować się działalnością w Boguszowie – Gorcach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *