Praca na Dolnym Śląsku

Co daje pracownikowi elastyczny czas pracy?

elastyczny czas pracy

Elastyczny czas pracy to bardzo doceniana przez pracowników forma zatrudnienia, pozwalająca pracować znacznie wydajniej oraz umożliwiająca zachowanie work life balance pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym w Świebodzicach. Idzie w parze z optymalizacją czasu oraz daje znacznie większe zadowolenie z pracy, ograniczając stres związany ze spóźnieniami. Co jeszcze może zyskać pracownik, którego pracodawca zdecyduje się na zmianę godzin pracy na elastyczniejsze?

Pierwszą zaletą, z którą zyskują pracownicy, jest możliwość wykonywania swoich obowiązków w godzinach, w których najlepiej im się pracuje. Przede wszystkim mogą przyjść do biura z samego rana, kiedy to mają najwięcej energii, a w miejscu pracy nie ma aż tak dużo ludzi. Niektórzy natomiast wolą pracować po południu, kiedy to biuro właściwie całkowicie pustoszeje, a zamiast tego rano pospać dłużej lub wybrać się na trening.

Kolejny pozytywny aspekt pracy w trybie elastycznym w Świebodzicach to możliwość dużo łatwiejszego połączenia życia zawodowego z prywatnym. Taką opcję docenią przede wszystkim rodzice, którzy muszą z samego rana odwieść dzieci do przedszkola, a czasem w ciągu dnia odwiedzić je w szkole lub też wyrwać się z pracy, aby podać choremu dziecku leki. Taka lepsza optymalizacja czasu powoduje również, że wiele mam ma mniejsze wyrzuty sumienia, że nie poświęca odpowiednio dużo uwagi maluchom, co na pewno przełoży się na większe zadowolenie, a co za tym idzie, większą efektywność w pracy w Świebodzicach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *