Praca na Dolnym Śląsku

Co nie powinno znaleźć się w naszym CV?

co nie powinno się znaleźć w CV

CV to absolutnie najważniejszy dokument w całym naszym procesie rekrutacji. To właśnie najczęściej on decyduje o tym, czy zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną w Szczawnie-Zdroju czy nie, dlatego tak istotne jest, aby został odpowiednio sporządzony. Czasem jednak w CV zamieszczamy rzeczy, które zdecydowanie nie powinny się tam znaleźć. Co należy do takich rzeczy?

Pierwszym problematycznym elementem CV jest zdjęcie. W wielu ogłoszeniach istnieje informacja, że pracodawca domaga się takiego zdjęcia, a większość osób nie posiada jednak profesjonalnych zdjęć biznesowych, dlatego też dodają takie zdjęcia, które niekoniecznie nadają się do pokazania innym. Największym grzechem jest umieszczanie zdjęć z wakacji lub na tle nieposprzątanego pokoju. Trudno w to uwierzyć, ale zdjęcia takie naprawdę się zdarzają.

Drugą rzeczą, która absolutnie nie powinna znaleźć się w naszym CV, jest kłamstwo. Umieszczanie nieprawdziwych informacji zdarza się niestety bardzo często. Wielu kandydatów jest przekonanych, że pracodawcy nie uda się zweryfikować prawdziwości podanych danych, ale jest to niestety błąd. Jeśli ktoś nakryje nas na kłamstwie, szczególnie podczas rozmowy kwalifikacyjnej w Szczawnie-Zdroju, możemy pomarzyć o zdobyciu stanowiska.

Kolejną informacją, która nie powinna znaleźć się w CV, jest zbyt szczegółowe wymienianie wielu prac, które wykonywaliśmy od czasów liceum. Jeśli jesteśmy na początku drogi zawodowej, oczywiście niezbędne będzie wypełnienie go jakąś treścią, jednak jeśli mamy już poważnego doświadczenia, informacja o dorywczych zajęciach na studiach prawdopodobnie okaże się zupełnie zbędna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *