Praca na Dolnym Śląsku

Co pracodawcy mogą zyskać, zatrudniając pracowników on-line?

co pracodawcy mogą zyskać zatrudniając pracowników online

Mimo ogromnych możliwości technologicznych, wielu pracodawców wciąż nie jest przekonana co do tego, że warto zatrudniać pracowników wykonujących swoją pracę zdalnie. Obawiają się oni, że osoby, które nie będą mieć nad sobą szefa, nie będą wykonywać odpowiednio swoich obowiązków lub też zajmie im to znacznie więcej czasu niż w biurze. Często zapominają oni, jak wiele mogą zyskać, prowadząc swoją firmę on-line. Jakie są największe korzyści zatrudniania na odległość?

Zatrudniając pracowników, którzy wykonują swoje obowiązki z domu, z kawiarni czy też z jakiegokolwiek innego miejsca na ziemi pracodawcy mogą znacznie obniżyć koszty prowadzenia działalności. Jeśli chociażby znajdą pracownika mieszkającego w Zgorzelcu, prawdopodobnie będzie on miał znacznie niższe oczekiwania finansowane za wykonywanie tych samych zadań, co chociażby mieszkaniec Warszawy, gdzie firma ma siedzibę. Oprócz tego firma masz szansę obniżyć koszty związane z utrzymaniem pracownika. Przykładowo może mieć znacznie mniejszą powierzchnię biurową.

Kolejną zaletą zatrudniania pracowników na odległość jest możliwość rozliczania się podstawie umowy innej niż umowa o pracę. To pozwala znacznie zmniejszyć koszty prowadzenia działalności. Mieszkańcy Zgorzelca pracując zdalnie, mogą współpracować z pracodawcą na podstawie umowy zlecenie lub też umowy o dzieło, a także wystawiać mu faktury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *