Praca na Dolnym Śląsku

Co zrobić, gdy dzwoni rekruter?

co zrobić gdy dzwoni rekruter

Poszukiwanie pracy w Polanicy-Zdroju to proces czasochłonny oraz nużący, a nie zawsze prowadzący do wymarzonych celów. Wymaga od nas, aby w wolnych chwilach przeglądać liczne ogłoszenia o pracę oraz wysyłać CV w wielu wersjach dostosowanych do oczekiwań rekruterów. To jednak tylko początek drogi do zdobycia stanowiska. Kluczowe jest bowiem rozmowa o pracę. Aby do niej doszło, musimy jednak odpowiednio poprowadzić rozmowę z rekruterem przez telefon. Jak to zrobić?

Jeśli dzwoni do nas rekruter, to prawdopodobnie jest poważanie zainteresowany naszą kandydaturą. Zwykle rozmowa nie jest długa i polega wyłącznie na zaproszeniu na spotkanie twarzą w twarz, jednak w praktyce może się okazać, że zapyta nas on o jakieś najważniejsze informacje o nas. Warto znaleźć czas na odpowiedzenie na wszystkie pytania, aby od razu stworzyć wrażenie osoby zaangażowanej oraz kompetentnej. To może znacznie ułatwić proces szukania pracy w Polanicy-Zdroju.

Jeśli możemy odebrać telefon, to prawdopodobnie dojdzie do rozmowy rekrutacyjnej. Co jednak jeśli nie jesteśmy w stanie porozmawiać, kiedy rekruter dzwoni? Aby uniknąć przykrych konsekwencji płynących z tego powodu, dobrze jest ustawić miłą informację nagraną na naszą skrzynkę głosową, w której podziękujemy za kontakt oraz zapewnimy, że na pewno oddzwonimy, kiedy tylko będzie to możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *