Praca na Dolnym Śląsku

Czego brakuje w Twoim CV, kiedy poszukujesz pracy poza Mirskiem?

czego brakuje w twoim CV

Szukając pracy poza małym miastem, z którego się pochodzi, stajemy przed dużym wyzwaniem. Musimy konkurować z wieloma osobami, które mogą mieć większe doświadczenie, ale również lepsze rozeznanie w kwestii tego, jakie CV aktualnie są najlepiej przyjmowane przez rekruterów. Osoby z Mirska często zapominają o tym, że w dzisiejszych czasach coraz więcej osób bardzo dopracowuje swoje CV, dbając nie tylko o jego merytorykę, ale również o to, jak będzie ono wyglądać. Czego nie może zabraknąć zatem w naszych dokumentach rekrutacyjnych, jeśli chcemy się wyróżnić na tle innych kandydatów?

Najważniejszym elementem, którego nie może zabraknąć w żadnym CV, jest klauzula upoważniająca do wykorzystania danych osobowych na potrzeby rekrutacji. Niektórzy zupełnie o niej zapominają, a przez to całkowicie tracą szansę na otrzymanie wymarzonej pracy. Firma bowiem nie może nawet rozpatrzyć ich kandydatury. Koniecznie zatem należy sprawdzić, czy taka klauzula znajduje się w naszych dokumentach.

Kolejna rzecz, o której zapominają osoby starające się o pracę poza Mirskiem to brak podkreślenia najlepszych osiągnięć zawodowych. Warto umieścić w dokumentach rekrutacyjnych wstęp, który opisuje nasze najlepsze zdolności oraz doświadczenia. To pozwala rekruterowi szybciej zorientować się, z czego jesteśmy najbardziej dumni oraz co możemy zaoferować firmie, która poszukuje pracownika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *