Praca na Dolnym Śląsku

Czego oczekują stażyści w Kamiennej Górze?

czego oczekują stażyści

Kamienna Góra to jedno z mniejszych miast, w którym trudniej jest znaleźć wartościowy staż, naprawdę podnoszący kwalifikacje zainteresowanych. Stażyści w takich miejscowościach mają jednak podobne oczekiwania, co chcący się rozwijać na stażach w korporacjach. Co jest ważne dla osób rozpoczynających karierę na rynku pracy? Jak widzą one idealny staż w Kamiennej Górze?

Stażyści, wybierając oferty stażu, zwracają uwagę na opinie o firmie oraz to, czy po stażu będą mieli szansę na otrzymanie samodzielnego stanowiska. Te czynniki powodują, że są w stanie zrezygnować z wysokiego wynagrodzenia na rzecz możliwości zdobycia doświadczenia, zwiększenia swoich kompetencji, nawiązania nowych kontaktów oraz otrzymania stałej pracy po zakończeniu stażu. Stażyści nie godzą się jednak na pracę za darmo, a ich oczekiwania finansowe zależne są od poprzednich doświadczeń zawodowych. Mają jednak oni świadomość, że w Kamiennej Górze staż na pewno nie będzie tak dobrze opłacany, jak ten w korporacji.

Firmy w Kamiennej Górze coraz częściej wzorują się na tych z większych miast i starają się zapewnić stażystom odpowiednie szanse na rozwój. Odchodzi się od popularnych kiedyś praktyk w postaci, zlecania stażystom parzenia kawy. Podstawą stażu jest przydzielanie odpowiednich do możliwości stażysty zadań, które z jednej strony będą dla niego wyzwaniem, zaś z drugiej nie będą nazbyt odpowiedzialne. Zakres obowiązków powinien być bowiem dobrze przemyślany ze względu na niższe wynagrodzenie dla stażystów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *