Praca na Dolnym Śląsku

Czego uczyć się w pracy przez całe życie?

czego uczyć się w pracy

Wielu pracodawców narzeka na to, że osoby dorosłe są niechętne do nauki. Wychodzą z błędnego założenia, że jeżeli skończyli już szkołę, nie muszą niczego się uczyć. Takie podejście szybko jednak kończy się tym, że traci się kontakt z nowinkami z branży, a młodsze osoby, bardziej zaangażowanie w rozwój mogą przez to zająć nasze miejsce. Nauka przez całe życie jest szczególnie doceniana przez pracodawców z większych miast takich jak Jelenia Góra. Czego zatem koniecznie powinniśmy się uczyć przez całe życie?

Do umiejętności, które zdecydowanie warto rozwijać przez całe swoje życie, należy przede wszystkim nauka języków obcych. Im więcej znamy języków, tym większą mamy szansę na odnalezienie się na rynku pracy w Jeleniej Górze. Szczególnie warto uczyć się tego, który jest doceniany w naszej branży, ale nie tylko. Warto inwestować również w naukę tych, które są mało popularne w Polsce, ale dają szansę współpracy z kontrahentami zagranicznymi.

Drugą rzeczą, której zdecydowanie należy się uczyć przez całe życie, są kompetencje miękkie. Takie umiejętności potrzebne są właściwie w każdej branży, szczególnie jeśli marzy nam się awans na kierownicze stanowiska w Jeleniej Górze. Kluczowa jest tutaj także empatia. Bez niej trudno jest nadzorować efektywną pracę zespołową. Warto inwestować w szkolenia z tego zakresu, a także namawiać pracodawcę do przeprowadzania takich szkoleń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *