Praca na Dolnym Śląsku

Czy Chojnów wciąż jest liczącym się ośrodkiem gospodarczym?

czy Chojnów wciąż jest liczącym się ośrodkiem gospodarczym

Chojnów to w tej chwili największe miasto powiatu legnickiego. Pod koniec czerwca 2015 roku zamieszkiwało je ponad trzynaście tysięcy osób. Powierzchniowo jest to jedno z najmniejszych miast w Polsce, przez co jest dość gęsto zaludnione. Od zawsze słynęło ono z tkackich tradycji, o których przypomina charakterystyczna statua znajdująca się na chojnowskim rynku. Do niedawna było bardzo liczącym się ośrodkiem gospodarczym, w którym stale rozwijał się przemysł maszynowy, papierniczy, spożywczy czy też maszynowy. Jak jest w tej chwili? Czy Chojnów oferuje godziwe zatrudnienie, czy lepiej szukać jest pracy w innych miastach w regionie?

W gminie Chojnów na 1000 osób pracuje zaledwie 71. To powoduje, że stopa bezrobocia plasuje się naprawdę wysoko. Pocieszające dla mieszkańców jest jednak to, że stopa ta regularnie się obniża. Jeszcze w 2013 wynosiła ona aż 30,1%. Dla osób, które mają duży problem ze znalezieniem stałego zajęcia, dobrym pomysłem będzie podjęcie się pracy sezonowej. Najwięcej ofert pracy wraz z początkiem sezonu pojawia się w budownictwie oraz rolnictwie. Sporo opcji zatrudnienia daje również praca w turystyce. Turyści chętnie przyjeżdżają bowiem w celu obejrzenia licznych zabytków z okresu średniowiecza oraz przełomu XIX i XX wieku.

Trzeba jednak uczciwie przyznać, że Chojnów lata świetności ma już za sobą i osoby, które chcą znaleźć w nim zatrudnienie, mogą mieć z tym trudności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *