Praca na Dolnym Śląsku

Czy małe miasto sprzyja przedsiębiorczości?

przedsiębiorczość

Mniejsze miasta nie są postrzegane jako miejsca, w których łatwo jest znaleźć pracę. Podobnie jest w miejscowości Boguszów-Gorce, w której mieszka niewiele mieszkańców. Często okazuje się jednak, że to w takich miejscach rozwijają się niewielkie, rodzinne biznesy. Można powiedzieć, że środowisko jest bardzo niesprzyjające, jednak rzeczywistość pokazuje co innego. Jak jest naprawdę? Czy w mniejszym mieście da się prowadzić biznes? Czy praca w miejscowości Boguszów-Gorce to jedyne wyjście?

Małe miasta takie jak Boguszów-Gorce na pierwszy rzut oka nie sprzyjają przedsiębiorczym zachowaniom. Młodzi ludzie bowiem zwykle nie mają przykładu w swoich rodzicach. Nie mają więc od kogo podglądać, jak można zarabiać inaczej, niż chodząc do pracy. Praktyka pokazuje jednak, że wiele osób zaczyna prowadzić działalność, gdy nie ma innego pomysłu na zarobek. Brak pracy w małych miastach powoduje, że wiele osób jest niejako zmuszona do rozpoczęcia prowadzenia własnej działalności.

Boguszów-Gorce nie sprzyjają również rozwojowi przedsiębiorczości z innego względu. W mieście brakuje warsztatów, które zachęcałyby do otwierania swoich firm. Mieszkańcom trudniej jest więc zdobyć niezbędne informacje, które pozwoliłyby na prowadzenie swojej działalności. Z tego powodu wiele osób, nawet jeśli ma pomysł na biznes, nie wie jak wdrożyć go w życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *