Praca na Dolnym Śląsku

Czy mieszkańcy Olszyny marzą o etacie?

czy mieszkańcy Olszyny marzą o etacie

Jeszcze niedawno umowy o dzieło lub umowy zlecenie uważane były za gorszą wersję umów o pracę, a osoby na tych umowach postrzegane były jako ktoś, kto nie umie znaleźć stabilnej pracy. Współcześnie sytuacja ta wygląda zupełnie inaczej, a możliwość pracy jako wolny strzelec docenia bardzo wiele osób w Olszynie oraz innych miastach. Rozwiązanie takie ma mnóstwo korzyści zarówno dla pracodawców, jak i dla pracowników.

Utrzymywanie pracownika przez cały czas, bez względu na ilość pracy, która jest aktualnie do wykonana, jest bardzo kosztowne. Dlatego też coraz więcej firm w Olszynie woli zrezygnować z takiego rozwiązania i stawiać na pracę projektową, do której zaprasza freelancerów. To znacząco zmienia strukturę rynku pracy oraz wymaga od potencjalnych pracowników przestawienia swojego sposobu myślenia o sposobie świadczenia swoich usług.

Wielu pracowników narzeka na takie zmiany na rynku pracy, ze względu na to, że przyzwyczaili się do stabilnego etatu i nie bardzo mają ochotę szukać zleceń na własną rękę oraz brać udział w krótko trwających projektach. Inni jednak widzą w tym duży potencjał. Praca projektowa daje bowiem możliwość bardziej świadomego wchodzenia do konkretnego zespołu oraz znacznie łatwiej z niej zrezygnować, jeśli po jakimś czasie przestanie być satysfakcjonująca. Stała możliwość zmiany wykonywanych zadań powoduje, że ambitne osoby mogą się wciąż rozwijać, poszukując coraz ambitniejszych projektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *