Praca na Dolnym Śląsku

Czy młody zespół to zawsze najlepsze rozwiązanie w Pieszycach?

czy młody zespół to zawsze najlepsze rozwiązanie

Młody ambitny zespół zmotywowany do rozwoju to coś, o czym marzy każdy manager w Pieszycach. Wielu pracowników poszukując stanowiska dla siebie, również zwraca uwagę na to, czy w ogłoszeniu podkreślone jest, że w firmie pracuje wiele młodych osób. Czy jednak zawsze praca w zespole, w którym przeważają młodzi ludzie to najlepsze rozwiązanie dla pracownika?

Młody zespół ma bardzo wiele zalet, o których zdecydowanie nie można zapomnieć. Ludzie na początku kariery są zwykle znacznie bardziej zmotywowani oraz zaangażowani w wykonywane obowiązki. Chętniej się uczą oraz mają głowę pełną świeżych pomysłów, których nie boją się wdrażać w życie. Dzięki nim w firmie pojawia się zupełnie inna energia, pozwalająca efektywnie wdrażać nowatorskie rozwiązania. Młodzi mają też więcej odwagi, dzięki czemu chętniej decydują się na bardziej ryzykowane posunięcia.

Jednak zespół w Pieszycach złożony z samych młodych osób ma też swoje wady. Co prawda atmosfera w takim zespole może być znacznie przyjemniejsza, a ludziom łatwiej jest się integrować, jednak trzeba mieć na uwadze to, że brak bardziej doświadczonego członka zespołu może negatywnie wpłynąć na cały proces. Młodym trudniej jest też uczyć się od siebie nawzajem, dlatego zespół bardziej wymieszany może działać znacznie skuteczniej, niż ten złożony tylko z początkujących na rynku osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *