Praca na Dolnym Śląsku

Czy Polkowice to dobre miejsce dla inwestorów?

czy Polkowice to dobre miejsce dla inwestorów

Małe miasta takie jak Polkowice nie kojarzą się zwykle z przestrzeniami, w których warto inwestować. Wręcz przeciwnie, wiele osób uważa, że aby osiągnąć sukces biznesowy, trzeba wyjechać jak najdalej od “zabitych dechami dziur”. Takie dziury mogą dawać jednak dużo więcej możliwości, niż się na pierwszy rzut oka wydaje. Są bowiem powody, dla których właśnie w takich okolicach inwestorzy lokują swoje pieniądze. Czy to dobre podejście?

Polkowice to miejscowość, która leży na terenie specjalnej strefy ekonomicznej. Daje ona przedsiębiorcom inwestującym na jej terenach bardzo wiele możliwości, których na pierwszy rzut oka nie widać. Przede wszystkim tereny te objęte są bardzo preferencyjną stawką podatkową, a co za tym idzie, decydując się na postawienie na nich nieruchomości niezbędnych do prowadzenia działalności, może być bardzo opłacalne. Tereny takie są również dużo mniej konkurencyjne, a co za tym idzie, dużo łatwiej znaleźć pracowników gotowych do pracy. Są oni również dużo tańsi niż pracownicy dużych miast.

Prowadzenie firmy na terenach specjalnej strefy ekonomicznej ma również tę zaletę, że daje dostęp do wsparcia prawnego, do różnorodnych kontaktów, dzięki odbywającym się częstym spotkaniom networkingowym, a także do innych porad związanych z realizacją inwestycji oraz działania po jej wdrożeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *