Praca na Dolnym Śląsku

Czy rozwijająca się turystyka da szansę na znalezienie pracy w Jedlinie-Zdroju?

czy rozwijająca się turystyka da szansę na znalezienie pracy

Jedlina-Zdrój to uzdrowisko chętnie odwiedzane nie tylko przez kuracjuszy, ale również przez turystów. Przyciągają ich zdrowotne właściwości miejscowości, pozwalające leczyć problemy związane z układem oddechowym. Zachęcające jest także położenie w okolicach Gór Wałbrzyskich oraz Sowich. Turystyczny potencjał warto wykorzystać, szukając pracy, a jeszcze lepiej, chcąc założyć własne przedsiębiorstwo. Jakie branże szczególnie rozwijają cię w Jedlinie-Zdrój dając mieszkańcom pracę związaną z turystyką?

Chociaż większość kuracjuszy przyjeżdżając do Jedliny-Zdrój zatrzymuje się w budynkach mieszkalnych należących do sanatorium, odwiedzająca ich rodzina nie zawsze ma taką możliwość. Wielu turystów zwiedzających miejscowość na przykład jadąc w góry może również mieć potrzebę wyższego standardu w miejscu, w którym mają spać lub też wszystkie miejsca w uzdrowisku mogą być zajęte. Z tego względu powstaje duży popyt na hotele, hostele oraz pensjonaty, w których mogliby zatrzymać się turyści. To szansa dla wszystkich poszukujących pracy w mieście. Dobrym pomysłem może być podnajmowanie kilku pokojów w swoim domu lub zainwestowanie w pensjonat.

Także osoby mało przedsiębiorcze lub też nieposiadające budżetu na własną działalność mogą skorzystać na takiej sytuacji. Pensjonaty oraz hotele, szczególnie w sezonie, potrzebują wielu osób do obsługi. Chętnie zatrudnią recepcjonistkę, osobę do sprzątania, kelnerów, obsługę kuchni lub też menadżera do zarządzania firmą. Osoby bezrobotne koniecznie powinny popytać sąsiadów czy nie słyszeli o wakatach w lokalnych miejscach noclegowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *