Praca na Dolnym Śląsku

Czy studia są potrzebne, żeby znaleźć pracę w Świebodzicach?

czy studia są potrzebne

Statystyki pokazują, że większość młodych ludzi, którzy kończą liceum, chce iść na studia. Zwykle motywacją do podjęcia edukacji wyższej jest wiara w możliwość znalezienia znacznie lepiej płatnej pracy oraz wyróżnienie się wśród innych kandydatów w procesie rekrutacji na wymarzone stanowisko. Często również rodzice naciskają na dzieci, żeby podjęły studia. Czy jednak studia rzeczywiście są niezbędne, żeby znaleźć pracę w Świebodzicach?

Wielu pracodawców, w tym szczególnie w międzynarodowych firmach przykłada bardzo dużą wagę do wykształcenia pracowników. Często osoby z wyższym wykształceniem mają znacznie wyższe zarobki, nawet jeśli wykonują podobne zadania co osoby bez ukończonych studiów. Studenci znacznie łatwiej znajdują też okazje do rozwijania swoich umiejętności w ramach staży oraz praktyk. Nie jest jednak prawdą, że studia są niezbędne, aby zostać zatrudnionym.

Osoby, które nie mogą wpisać w CV uzyskanego na studiach tytułu, muszą w innych sposób przekonać pracodawcę w Świebodzicach, że warto ich zatrudnić. Wiele firm docenia jednak znacznie bardziej doświadczenie od posiadania papierka potwierdzającego umiejętności. Warto zatem zdobyć takie doświadczenie na praktykach, nawet jeśli na początku miałyby być one bezpłatne. Może się okazać, że pozyskane tam umiejętności będą znacznie bardziej pożądane przez pracodawcę i w procesie rekrutacji  wyprzedzimy niejednego absolwenta, który dopiero wchodzi na rynek pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *