Praca na Dolnym Śląsku

Czy w Lądku Zdrój jest więcej pracowników, czy kuracjuszy?

czy w Lądku Zdrój jest więcej pracowników czy kuracjuszy

Lądek-Zdrój to znane wśród kuracjuszy miasto uzdrowiskowe położone w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Jest siedzibą gminy miejsko–wiejskiej. Swoje niewątpliwe właściwości jako uzdrowisko zawdzięcza między innymi położeniu pośród Sudetów Wschodnich, nad rzeką Białą Lądecką. Zamieszkuje je 5 766 mieszkańców. Mimo dużej popularności nie tylko wśród osób przyjeżdżających do sanatorium, ale także wśród innych turystów, miasto nie zapewnia wystarczającej ilości miejsc pracy. Stąd też w Lądku rejestrowane bezrobocie jest dość wysokie i wynosi aż 23,5%, znacznie przewyższając średni poziom osiągany przez całe województwo dolnośląskie.

Jako że Lądek Zdrój przede wszystkim utrzymuje się z turystyki, można zakładać, że wzrost zainteresowania turystów oraz kuracjuszy zwiększy ilość wolnych miejsc pracy. Tym samym do rozwoju miasta i gminy przyczyniają się wszystkie akcje promocyjne, takie jak przykładowo “Doładuj się w Lądku”. Jest to inicjatywa mieszkańców, pracowników administracji, przedsiębiorców oraz przedstawicieli lokalnych grup, która dba o promocję miasta na tle innych gmin.

Osoby poszukujące pracy powinny przede wszystkim odwiedzić oddział urzędu pracy, w którym można dowiedzieć się czegoś na temat aktualnych ofert pracy. Najlepiej jest poszukać ofert związanych z branżą turystyczną oraz dowiedzieć się o aktualne wolne etaty w uzdrowisku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *