Praca na Dolnym Śląsku

Czy w Niemczy jest szansa na pracę z polecenia?

czy w Niemczy jest szansa na pracę z polecenia

Praca z polecenia to jedna z najlepszych form zdobywania pracy. Jest dużo łatwiejsza niż ta,  w której trzeba przekonać pracodawcę, że warto nas zatrudnić, jeśli mamy do dyspozycji wyłącznie CV oraz list motywacyjny. Szczególnie w małych miastach, takich jak Niemcza, polecenie przez znajomych może być bardzo efektywne oraz znacznie przyspieszyć proces poszukiwania zatrudnienia. W jaki sposób znajduje się pracę z polecenia?

Wiele osób myli pracę z polecenia z pracą po znajomości, dlatego też ta pierwsza może komuś kojarzyć się równie niesprawiedliwie, co ta druga. Są to jednak dwie zupełnie różne formy zatrudnienia. W przypadku otrzymania pracy po znajomości osoba zatrudniana jest niemalże natychmiast, bez konieczności przechodzenia procesu rekrutacyjnego. W przypadku polecenia jest ona tylko wskazana przez jednego z aktualnych lub odchodzących pracowników, ale i tak musi przejść cały proces rekrutacyjny, tak samo, jak pozostali kandydaci.

W większych firmach często jest tak, że polecający otrzymuje dodatek do wypłaty, jeśli okaże się, że polecona osoba została zatrudniona. W mniejszych, które głównie funkcjonują w Niemczy, proces ten jest zdecydowanie mniej formalny i rzeczywiście może przypominać szukanie pracy po znajomości. Polecenia zwykle roznoszą się pomiędzy sąsiadami i dotyczą mniej formalnych zajęć, takich jak dorywcza opieka nad dziećmi czy też sprzątanie w domach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *