Praca na Dolnym Śląsku

Czy w Radkowie zarejestrowano najwyższe bezrobocie w Polsce?

czy w Radkowie zarejestrowano najwyższe bezrobocie

Radków to niewielkie miasto będące częścią aglomeracji wałbrzyskiej, znajdujące się na ziemi kłodzkiej. Jest siedzibą gminy wiejsko-miejskiej i liczy ponad dwa tysiące mieszkańców. Powierzchnia miasta obejmuje piętnaście tysięcy kilometrów kwadratowych. Jak większość tak małych miast ma ono duży problem z bezrobociem. W 2015 roku wynosiło ono aż 77,1%, a dwa lata wcześniej nawet 112,1%.

Tak wysokie bezrobocie wynika przede wszystkim z bardzo niskiej podaży pracy. W mieście działa zaledwie kilka przedsiębiorstw, które są w stanie zatrudniać poszukujących pracy. Należy do nich kamieniołom oraz zakłady kamieniarskie, ośrodek turystyczny, a także drobny przemysł usługowy. Nie jest to jednak wystarczające, aby osoby bezrobotne mogły znaleźć odpowiednie dla siebie zajęcie. Jeśli nie chcą one wyjeżdżać zbyt daleko, mogą poszukać pracy w gminie, ale poza miastem. Ze względu na bliskość Gór Stołowych, jest ona chętnie odwiedzana przez pasjonatów wędrówek oraz turystów. Część gminy objęta jest statusem Parku Narodowego Gór Stołowych. W okolicy znajduje się chociażby Szczeleniec Wielki, który jest najwyższym szczytem wcześniej wspominanych gór.

Osoby poszukujące pracy mogą zatem spróbować przejrzeć oferty z branży gastronomicznej. Do sezonowej pracy często poszukiwane są również osoby do obsługi pensjonatów oraz innych baz noclegowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *