Praca na Dolnym Śląsku

Czy warto wyjechać na studia z Piławy Górnej?

czy warto wyjechać na studia

Studia to okres, który bardzo wiele osób wspomina z rozrzewnieniem. Kojarzą się z czasem, w którym nie ma zbyt wiele obowiązków, ale też nie trzeba już tłumaczyć się rodzicom z własnego postępowania. Nic więc dziwnego, że wiele osób tylko czeka na to, aby skończyć liceum i wyrwać się z rodzinnej miejscowości, jaką jest Piława Górna. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie zawsze życie na studiach jest takie różowe. Czy na pewno warto zatem wyjeżdżać?

Wyjazd na studia z dala od miasta Piława Górna to duża szansa dla osób, które wychowały się w tej małej miejscowości. Mają one okazję zdobyć wykształcenie, które może okazać się niezbędne, aby móc starać się o wymarzoną pracę, polepszyć swoje warunki bytowe oraz odciążyć rodziców od obowiązku utrzymywania dziecka. Osoby z mniejszych miast muszą się jednak liczyć z tym, że pierwsze lata z dala od domu rodzinnego mogą być trudne, zarówno ze względu na rozłąkę, jak i ze względu na ekonomię. Utrzymanie się w większym mieście może być bowiem dość kosztowne, a stypendia socjalne być może nie będzie wystarczające.

Chwilowe obniżenie standardu życia może być jednak opłacalne, jeśli w przyszłości będzie można liczyć na dużo większe możliwości, niż daje Piława Górna. W związku z tym warto spróbować tego nowego doświadczenia. Ważne jednak jest to, aby na studiach angażować się także w inne działania poza nauką, które zwiększą szansę na pozostanie na stałe w dużym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *