Praca na Dolnym Śląsku

Czy wykształcenie wyższe naprawdę pomaga znaleźć pracę?

czy wykształcenie wyższe pomaga znaleźć pracę

Osoby, które zamieszkują takie niewielkie miasta, jak na przykład Międzylesie często są przekonane, że najlepszą drogą do sukcesu zawodowego, jest ukończenie studiów uważanych za prestiżowe. W ich ocenie, po otrzymaniu dyplomu dobrej uczelni, praca niemalże czeka na każdego. Nie zawsze jest to jednak prawda. Czy zatem wykształcenie wyższe naprawdę pomaga znaleźć pracę?

Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy bowiem od miejsca, w którym chcemy pracować oraz od branży, która nas interesuje. Wybierając studia, warto zatem zadać sobie pytanie, co chcemy po nich robić. Jeśli nie wyobrażamy sobie wyjazdu na stałe poza Międzylesie, i to właśnie tam chcemy pracować, prawdopodobnie ciężko nam będzie znaleźć pracę zgodną z naszym wykształceniem. W takiej sytuacji może się okazać, że czas spędzony na nauce będzie niemalże zupełnie stracony lub też będzie tylko odskocznią od życia w rodzinnym mieście.

Jeśli jednak marzy nam się wyjazd z Międzylesia na stałe, studia mogą okazać się całkiem pomocne. Przyjechanie do dużego miasta bez doświadczenia w pracy jest bardzo dużym wyzwaniem, które może okazać się mniej trudne, jeśli podnajmiemy studia. Pozwolą nam one łatwiej zaaklimatyzować się w nowym miejscu, a także zmniejszą obciążenie finansowe, dzięki możliwości mieszkania w akademiku oraz pobierania stypendium socjalnego. Na pewno wyjazd na studia przybliży nas zatem do znalezienia lepszej pracy w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *