Praca na Dolnym Śląsku

Czy znajomi mogą pomóc wybrać odpowiednią pracę?

czy znajomi mogą pomóc wybrać pracę

Świerzawa to miasto, w którym często brakuje wolnych etatów. Zdecydowanie trudno jest znaleźć pracę, która będzie odpowiadała oczekiwaniom mieszkańców, zarówno pod kątem rozwoju, jak i wynagrodzenia. Nie jest to jednak zupełnie niemożliwe. W poszukiwaniach wymarzonego stanowiska mogą nam pomóc nasi znajomi. Jak można skorzystać z ich wsparcia w czasie szukania zatrudnienia?

Nasi dobrzy znajomi niejednokrotnie mogą pomóc nam nie tylko, kontaktując nas z potencjalnymi pracodawcami. Na początku mogą nam oni doradzić, w jakim zawodzie się sprawdzimy. Często są oni w stanie zauważyć takie nasze umiejętności, których my sami nie zauważamy, a mogą się okazać bardzo przydatne w nowej pracy, a tym samym warte podkreślenia w dokumentach aplikacyjnych. Znajomi mogą również polecić nas wielu osobom prywatnym, które potrzebują pomocy w pracach domowych lub w opiece nad dziećmi.

Jeśli pytamy znajomych o to, do jakiej pracy się nadajemy najlepiej, powinniśmy odpowiednio dobierać osoby, z którymi rozmawiamy. Najlepiej, żeby był to ktoś, kto ma duże doświadczenie w pracy  oraz orientuje się w warunkach na rynku pracy w Świerzawie. Rozmowa ze znajomymi, którzy w ogóle nie pracują, może niewiele wnieść, a nawet wprowadzić nas w błąd. Najlepiej skorzystać z porad najbardziej zaufanych znajomych zaznajomionych z naszą branżą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *