Praca na Dolnym Śląsku

Czym się kierować wybierając kierunek studiów?

czym się kierować wybierając kierunek studiów

Niemcza to jedno z takich miast, w których mieszkają młodzi ludzie, marzący o tym, aby zmienić swoje życie i wyjechać na studia. Wierzą, że taka decyzja pozwoli im w przyszłości otrzymać lepszą i ciekawszą pracę. Dylematem, który jednak pojawia się, kiedy zapada decyzja o wyjeździe na studia, jest wybór kierunku tych studiów. Uczelnie posiadają bowiem szeroką ofertę, co nie ułatwia jednoznacznej decyzji. Rodzice, którzy sami nigdy nie studiowali również nie będą dobrym wsparciem dla osób podejmujących takie decyzje. Jak w takim razie samodzielnie się zdecydować?

Wybierając kierunek studiów, trzeba pamiętać o tym, że nie jest to decyzja na całe życie. Jeśli chcemy wyjechać z miasta Niemcza, czasem lepiej jest pójść na jakiekolwiek studia, które pozwolą otrzymać stypendium oraz oswoić się z mieszkaniem w znacznie większym mieście, a następnie na miejscu zweryfikować, czy nie lepiej zmienić kierunku naszej edukacji. Ważne, żeby jednak pamiętać o tym, że jeśli czujemy, że nasza decyzja była błędna, lepiej podjąć się studiowania na kolejnym kierunku, nawet jeśli otoczenie naciska na nas, aby kontynuować to, co zaczęliśmy.

Kiedy jeszcze w Niemczy zastanawiamy się nad tym, jaka praca czeka na nas w przyszłości, a co za tym idzie, jakie studia chcemy wybrać, możemy wpaść w pułapkę myślenia, że najlepiej wybrać studia najbardziej prestiżowe. Lepiej jednak nie słuchać tego głosu, gdyż to, że studia są wysoko w rankingach, wcale nie oznacza, że są dobre dla nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *