Praca na Dolnym Śląsku

Dlaczego kobiety są dobrymi pracownikami?

dlaczego kobiety są dobrymi pracownikami

Spór o to, czy to kobiety, czy mężczyźni są lepszymi pracownikami, trwa na rynku od czasu, kiedy tylko panie dostały szansę na samodzielne zarabianie na siebie. O ile jednak nikt nie podważa kompetencji mężczyzn do pracy na wysokich stanowiskach, wiele osób jest przekonanych, że kobiety zupełnie nie nadają się do takich zadań. Jakie argumenty świadczą o tym, że panie świetnie sprawdzają się w różnorodnych pracach, bez względu na to, czy w mniejszym mieście, takim jak Lubomierz czy też w metropolii?

Kobiety szczególnie zyskują na rynku pracy dzięki bardzo rozwiniętym kompetencjom miękkim. Panie bowiem od najmłodszych lat uczone są komunikacji z innymi. Również pod względem biologicznym są bardziej nastawione na dbanie o relacje z ludźmi. Te czynniki powodują, że to właśnie kobiety świetnie sprawdzają się jako liderki zespołów. Bardziej naturalnie przychodzi im rozwiązywanie konfliktów oraz są głównie nastawione na słuchanie drugiej osoby.

Badania pokazują, że wiele kobiet rzadziej od mężczyzn bierze urlopy na żądanie oraz że spędza w pracy znacznie więcej czasu. Panie coraz lepiej radzą sobie również z łączeniem działalności zawodowej z opieką nad dziećmi. Mają podzielną uwagę, czego generalnie nie można powiedzieć o mężczyznach oraz łatwiej jest im się skupić na zadaniu. Mimo wielu zalet kobiety wciąż zarabiają mniej na tych samych stanowiskach co mężczyźni. Pracodawcy powinni jednak dbać o to, aby zmienić ten stan rzeczy, gdyż panie mogą wnieść wiele niestandardowych rozwiązań, stając się kluczowymi pracownikami w firmach w Lubomierzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *