Praca na Dolnym Śląsku

Dlaczego warto inwestować w Lubaniu?

dlaczego warto inwestować w Lubaniu

Lubań to miasto położone na pogórzu Izerskim nad rzeką Kwisą, w odległości 45 kilometrów od Jeleniej Góry i 25 kilometrów od Zgorzelca. Mieszka w nim 21,5 tysiąca mieszkańców, którzy cieszą się regularnie spadającym poziomem bezrobocia w ich mieście. Od 2010 roku poziom bezrobocia zmniejszył się aż o połowę i wyniósł zaledwie 10,9%. Wzrosły natomiast średnie zarobki brutto. Rosną one stale już od 2005 roku, a w 2015 wyniosły 3 314 zł.

Jednym z elementów, który przyczynia się do rozwoju gospodarczego w Lubaniu, jest powstała specjalna strefa ekonomiczna wspierająca małych przedsiębiorców. Zajmuje ona obszar ponad piętnastu hektarów, z czego część obejmuje nieczynny już zakład, w którym naprawiano kiedyś tabor kolejowy. Są to spore obszary, odpowiednio uzbrojone, w które szczególnie warto zainwestować.

Dlaczego naprawdę warto inwestować w Lubaniu? Osoby, które zdecydują się na inwestycje w ramach strefy ekonomicznej, mogą liczyć na specjalne ulgi, a także pomoc publiczną w wysokości 40 procent nakładów inwestycyjnych w przypadku prowadzenia działalności co najmniej przez pięć lat, a także pomoc publiczną z tytułu tworzenia nowych miejsc pracy. Rozwój strefy ekonomicznej pozwoli znaleźć pracę wielu osobom, dzięki czemu miasto ma szansę jeszcze bardziej obniżyć poziom bezrobocia oraz zachęcić mieszkańców do pozostania w mieście rodzinnym i szukania zatrudnienia na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *