Praca na Dolnym Śląsku

Dlaczego warto mieć zwierzaka w biurze?

dlaczego warto mieć zwierzaka w biurze

Możliwość przychodzenia do pracy wraz ze swoim pupilem to wygoda oraz marzenie dla bardzo wielu osób. W Polsce jednak wciąż nie jest to popularne, a szkoda, gdyż rozwiązanie tego typu ma bardzo wiele zalet. Wyjątkowo dobre miejsce do wprowadzenia takiej mody to jedno z miast zdrojowych, czyli Polanica-Zdrój. Gdzie jak nie tutaj bowiem powinno się dbać o zmniejszenie poczucia stresu wśród pracowników oraz ich wyjątkowo dobry nastrój?

Na Zachodzie możliwość przyprowadzania pupila do pracy niedługo może stać się normą. Wiele osób jest szczególnie związana ze swoi czworonogami, a ich nieobecność powoduje uczucie rozłąki oraz zwiększa stres. Właściciele bowiem obawiają się, co dzieje się z ich zwierzakami podczas ich nieobecności. Za zabieraniem psa, czy kota do pracy są również psychologowie. Badania pokazują, że obecność pupila w biurze może skutecznie zmniejszać poziom stresu oraz podnosić poziom endorfin, co przekłada się na wydajniejszą pracę.

Zanim któryś z pracodawców zdecyduje się na zwolnienie na obecność zwierząt w biurze, konieczne jest określenie zasad, jakim zwierzaki będą podlegać. Koniecznie trzeba wyznaczyć strefy wolne od zwierząt, w których bez obaw przebywać będą mogły osoby uczulone na sierść lub te, które obawiają się zwierząt. Pracodawca w Polanicy-Zdroju powinien także zwrócić szczególną uwagę na to, czy pupile posiadają wszelkie niezbędne szczepienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *