Praca na Dolnym Śląsku

Dzień pracy zdalnej idealnym rozwiązaniem dla pracownika w Wojcieszowie

dzień pracy zdalnej

Praca zdalna to wciąż stosunkowo mało popularne zjawisko, jednak bardzo docenione przez wiele młodych osób. Ma ona mnóstwo zalet zarówno z punktu widzenia pracodawcy, jak i pracownika, jednak wiele firm wciąż nie ma na tyle zaufania do takiej formy zatrudnienia, aby współpracować na stałe zdalnie ze swoimi pracownikami. Pierwszym krokiem do sprawdzenia, jak taka praca przyjęłaby się w naszej firmie, jest wprowadzenie jednego dnia w tygodniu, kiedy pracownik może pracować z dowolnie wybranego miejsca. Rozwiązanie takie docenią szczególnie mieszkańcy mniejszych miejscowości, takich jak Wojcieszów, którzy na co dzień dojeżdżają do pracy do Jeleniej Góry.

Dzień pracy zdalnej, który nie będzie obowiązkiem, ale przywilejem to okazja do sprawdzenia, czy taka forma pracy na pewno podoba się pracownikom. Być może, kiedy już będą mogli oni pracować z domu, sami uznają, że nie jest to dla nich zbyt efektywne. Na pewno jednak taka forma zatrudnienia spodoba się mamom, które chcą spędzać więcej czasu z dziećmi oraz osobom nielubiącym zrywać się wcześnie rano do biura.

Wprowadzenie takiej formy pracy wymaga jednak starannego określenia ich zasad. Trzeba wskazać, czy pracownik powinien być dostępny w typowych godzinach pracy, czy też może pracować w dowolnej porze, o ile tylko wyrobi się w pełni z całym zakresem obowiązków. Rozwiązania takie mogą zachęcić mieszkańców Wojcieszowa to podejmowania pracy poza miastem, a pracodawcy mogą zyskać rzetelnych pracowników, którzy często mają niższe oczekiwania finansowe niż ich konkurenci z Jeleniej Góry.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *