Praca na Dolnym Śląsku

Gdzie pracować na urlopie wychowawczym w Obornikach Śląskich?

gdzie pracować na urlopie wychowawczym

Urlop wychowawczy to czas, kiedy wiele kobiet chce sobie dorobić, ze względu na trudną sytuację materialną. Część z nich również decyduje się na pracę, ponieważ nie chcą wypaść z rynku. Wolą stale zdobywać doświadczenie, nawet tylko na część etatu. Znalezienie pracy w czasie urlopu wychowawczego w Obornikach Śląskich wcale nie jest jednak takie proste. Wysokie bezrobocie powoduje bowiem wiele trudności w znalezieniu zatrudnienia. Wybierając pracę, trzeba również pamiętać o przepisach prawnych, aby nie stracić przysługujących mamie świadczeń. O czym należy pamiętać w takiej sytuacji?

Po pierwsze należy wiedzieć, że mama nie ma obowiązku brać urlopu na pełen etat. W czasie urlopu wychowawczego może zdecydować się na pracę na ¼ lub więcej etatu. Nie może jednak pracować w pełnym wymiarze godzin. Kluczowe jest również to, aby zajmowała się ona dzieckiem osobiście. Tylko spełniając te warunki, będzie mogła pobierać przysługujące jej wsparcie finansowe. Pracować w ten sposób można u dotychczasowego pracodawcy lub też u zupełnie innej osoby.

Oczywiście mama w Obornikach Śląskich może również podjąć się pracy na umowę zlecenie. W tej sytuacji może pracować w czasie odpowiadającym ilości godzin pracujących podczas całego etatu. Jest to możliwe, ponieważ pracę taką można wykonywać z domu. Inną formą zajęcia, które pozwala na łączenie urlopu wychowawczego z opieką nad maluchem, jest telepraca. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest również możliwość podjęcia współpracy z pracodawcami z innych, większych miast, co znacznie zwiększa szansę na wyższe wynagrodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *