Praca na Dolnym Śląsku

Gdzie szukać pracy dla starszych osób w Lubawce?

gdzie szukać pracy dla starszych osób

W Lubawce około 1500 osób to te, które mieszczą się w przedziale wiekowym od 60-80 lat. Chociaż większości z nich przysługuje emerytura, nie zawsze wystarcza ona na wszystkie niezbędne wydatki. Z tego względu wielu emerytów chciałoby sobie dorobić. Część z nich dodatkowo nie chce jeszcze prowadzić życia typowego staruszka i poszukuje zajęcia dla siebie, które urozmaiciłoby ich czas. Problem pojawia się jednak w momencie, w którym pracodawca rezygnuje z potencjalnego pracownika od razu ze względu na jego wiek. Co można zrobić, aby przekonać go do siebie i udowodnić, że posiada się niezbędne kompetencje?

W dzisiejszych czasach CV to podstawa. Wielu pracodawców oczekuje tego typu dokumentu, nawet stanowiska niewymagające doświadczenia oraz posiadania specjalnych umiejętności. Starsze osoby mają to szczęście, że doświadczyły naprawdę wiele, więc są w stanie zapełnić bez problemu kilka stron CV. Warto skonsultować je przed wysłaniem z dziećmi lub wnukami. Wiedzą oni, jak formalnie powinno ono wyglądać oraz jakie są aktualne trendy w jego tworzeniu. Profesjonalnie wykonane CV to podstawa, jeśli chcemy się dobrze zaprezentować oraz dać do zrozumienia, że mimo starszego wieku wiemy, jak wygląda aktualny rynek pracy.

Poszukując pracy w Lubawce, dobrze jest podkreślać bogate doświadczenie oraz poszukiwać pracy w takim obszarze, na jakim znamy się najlepiej. W starszym wieku trudniej uczyć się nowych rzeczy jednak warto być otwartym na nowinki w branży oraz przygotować się na to, że to, co kiedyś było dla nas znajome, mogło zmienić się przez lata. Dotyczy to zarówno sposobu pracy, jak i wykorzystywanych technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *