Praca na Dolnym Śląsku

Gdzie szukać pracy w Kłodzku?

gdzie szukać pracy w Kłodzku

Kłodzko to miasto, które zamieszkuje ponad 27 tysięcy mieszkańców. Należy do powiatu kłodzkiego położonego w województwie dolnośląskim. Jest to stosunkowo niewielkie miasto, które zmaga się ze stale wysokim poziomem bezrobocia. W 2015 roku wynosiło ono 18,7%, co powoduje, że jest to jeden z wyższych poziomów bezrobocia na Dolnym Śląsku.

Gospodarka w Kłodzku rozwija się dość powoli. Po upadku komunizmu szczególnie przemysł w mieście nie radził sobie zbyt dobrze. W mieście działało zaledwie kilka zakładów, które nie miały zbyt dużego znaczenia. Co gorsza, w związku ze zmianą systemu gospodarczego wiele z przedsiębiorstw nie zdołało przetrwać na rynku i dużo osób straciło pracę, co poskutkowało wzrostem bezrobocia. Aktualnie sytuacja ulega poprawie ze względu na przynależność miasta do specjalnej strefy ekonomicznej, która przyciąga preferencyjnymi warunkami kapitał zagraniczny.

W Kłodzku jednak znacznie łatwiej jest znaleźć pracę w branży usługowej niż w przemyśle. W tej pierwszej, w 2003 roku pracowało prawie sześć tysięcy osób, zaś w drugiej niecałe trzy tysiące. Dużą zaletą miasta są jego walory turystyczne. Znajduje się w nim popularna twierdza oraz podziemne trasy turystyczne. Branża turystyczna może więc być dobrym obszarem do szukania zatrudnienia, jako że Kłodzko jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast przez turystów z całej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *