Praca na Dolnym Śląsku

Jak być lubianym w pracy w Złotym Stoku?

jak być lubianym w pracy

Bycie lubianym przez współpracowników powoduje, że dużo bardziej lubimy chodzić do pracy w Złotym Stoku. Współpraca z osobami, z którymi żyjemy w zgodzie, zwykle jest znacznie efektywniejsza oraz daje więcej satysfakcji. Praca w zespole złożonym z osób, które sobie ufają i są otwarte na siebie, powoduje, że członkowie zespołu nie mają obaw przed dzieleniem się ze sobą nowymi pomysłami oraz konstruktywną krytyką. Aby jednak tak było, każdy powinien dbać o to, aby być lubianym w pracy. Jak dojść do takiego stanu?

Po pierwsze powinniśmy zastanowić się, dlaczego niektóre osoby są bardziej lubiane przez innych. Zwykle jest tak, że najbardziej lubimy tych, którzy są pomocni oraz otwarci, a także radzą sobie ze swoimi emocjami. Najmniej lubiani w pracy w Złotym Stoku są krytykujący każdy pomysł oraz wprowadzający nieprzyjemną atmosferę. Współpracownicy nie lubią również donosicieli, a także osób, które nadmiernie kombinują, próbując zrzucić odpowiedzialność lub pracę na inne osoby.

Jeśli zatem zależy nam na tym, aby inni nas lubili, warto na początek zacząć od pozytywnego podejścia oraz uśmiechu. Da to innym do zrozumienia, że jesteśmy otwarci na ich pomysły oraz chętnie pomożemy im, jeśli nie będą dawać sobie z czymś rady. Aby przekonać innych do siebie, warto również wychodzić wspólnie na przerwy oraz interesować się ich życiem poza pracą, jednak z odpowiednią dawką wyczucia, nie przekraczając granic prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *