Praca na Dolnym Śląsku

Jak dać się znaleźć rekruterowi?

jak dać się znaleźć rekruterowi

Poszukiwania pracy to zwykle długotrwały proces, który nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Jest szczególnie utrudniony, kiedy mieszkamy w tak małym mieście, jak Lwówek Śląski. Aby jak najbardziej zwiększyć swoje szanse na znalezienie zatrudnienia, warto nie tylko aktywnie odpowiadać na znalezione ogłoszenia, ale również zrobić wszystko, aby dać się znaleźć rekruterowi. Co można zrobić, aby to pracodawca odezwał się do nas, a nie my do niego?

Pierwszą rzeczą, o którą musimy zadbać, jest nasz wizerunek w internecie. Jeśli mieszkamy w Lwówku Śląskim, musimy się jednak przygotować na to, że znalezienie dobrej pracy może wiązać się z koniecznością wyjazdu do większej miejscowości. Jeśli jednak jesteśmy na to gotowi, koniecznie musimy pokazać się w sieci od najlepszej strony. Kluczem do sukcesu jest założenie profili na branżowych portalach społecznościowych. Musimy oczywiście jednak odpowiednio o nie zadbać. Warto umieścić w nich nasze zdjęcie biznesowe, o ile to możliwe, wykonane przez profesjonalnego fotografa. W ten sposób nasz profil od razu będzie rzucać się w oczy.

Inną formą wyróżnienia się w sieci jest prowadzenie bloga lub strony internetowej, które będą spełniać funkcję wirtualnego portfolio. Treści, które na nich umieścimy, pozwolą nam wykreować nasz wizerunek, jako specjalistów w danej dziedzinie. Im chętniej odwiedzany będzie nasz blog, tym łatwiej będzie do nas dotrzeć rekruterom. Na stronie koniecznie muszą się znaleźć wszelkie nasze dane kontaktowe, tak aby pracodawca z Lwówka Śląskiego lub innej miejscowości mógł bez problemu nas znaleźć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *