Praca na Dolnym Śląsku

Jak dopasować wygląd do stanowiska w Szczawnie-Zdroju?

jak dopasować wygląd do stanowiska

Nasz wygląd w pracy w Szczawnie-Zdroju to element budowania wizerunku, który może pomagać nam lub skutecznie zmniejszać szansę na awans. Nasz wygląd jest szczególnie istotny, kiedy mam stały kontakt z klientem i może bezpośrednio wpływać na to, czy uda nam się sprzedać dany produkt, czy też nie. Co w związku z tym powinniśmy wiedzieć na temat budowani swojego wizerunku poprzez wygląd?

Pierwsze, o czym powinniśmy pomyśleć, jeśli chcemy, aby nasz strój współgrał z naszym wizerunkiem to zastanowić się, czy to jak się ubieramy, dopasowane jest do stanowiska, na którym pracujemy. Co do zasady jednak w biurze powinniśmy umieć połączyć elegancki strój z wygodą oraz komfortem pracy. Drugą rzeczą, która jest równie istotna, to umiejętny dobór kolorów. Psychologowie przekonują, że do biura najlepiej nadają się ubrania w odcieniach niebieskiego, granatu oraz szarości, czy beżu. Szczególnie jednak ten pierwszy kolor uważany jest za budzący zaufanie klientów oraz pozwalający zbudować profesjonalny wizerunek w oczach szefa.

Jeśli marzy nam się awans, powinniśmy do biura w Szczawnie-Zdroju ubierać się tak, jak osoby na stanowiskach, na które chcemy się dostać. Dzięki temu wiele osób będzie patrzeć na nas jak na potencjalnych kandydatów w przypadku zwolnienia się wyższych stanowisk. Nie powinniśmy jednak na siłę epatować bardzo eleganckim strojem, jeśli dopiero zaczynamy swoją karierę zawodową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *