Praca na Dolnym Śląsku

Jak efektywnie połączyć pracę ze studiami?

jak efektywnie połączćc pracę ze studiami

Studia to czas, który wiele osób wspomina najlepiej w życiu. Kojarzą się z wolnością, swobodą oraz możliwością poznania wielu nowych osób. Nie każdy jednak może w ten sposób na nie spojrzeć. Osoby, które przyjeżdżają w celach edukacyjnych z mniejszych miast, takich jak chociażby Międzybórz, muszą liczyć się z koniecznością zarabiania, aby móc się utrzymać z dala od rodzinnej miejscowości. Na łączenie pracy ze studiami decydują się również osoby, które co prawda nie muszą pracować, jednak chcą się rozwijać. Jak efektywnie połączyć te dwie rzeczy, mając czas na życie prywatne?

Powszechnie uważa się, że najłatwiej jest połączyć pracę ze studiami, jeśli zdecydujemy się na naukę w formie zaocznej. Wcale jednak nie musi tak być. Po pierwsze, studia weekendowe są płatne, więc pracując od poniedziałku do piątku, musimy nie tylko zarobić na siebie, ale również na naukę. Może się zatem okazać, że dużo bardziej opłacalna jest praca z ruchomym grafikiem, pozwalająca dopasować zajęcia na uczelni do obowiązków zawodowych. Szczególnie dobra w takiej sytuacji będzie praca zdalna, którą wykonywać można w każdej wolnej chwili. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć opłat za naukę, a w weekendy odwiedzać rodzinę w mieście Międzybórz.

Praca i studia są jak najbardziej do pogodzenia. Trzeba jednak liczyć się z wieloma wyrzeczeniami oraz mieć świadomość, że w takim wydaniu nie będziemy mogli pozwolić sobie na prowadzenie stereotypowego życia studenckiego. Jednak duże doświadczenie na pewno da nam szansę na znalezienie lepszej pracy po studiach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *