Praca na Dolnym Śląsku

Jak efektywnie pracować z domu w Bogatyni?

jak efektywnie pracować z domu w Bogatyni

Bogatynia to stosunkowo niewielkie miasto, w którym wiele osób może mieć problem ze znalezieniem wymarzonej pracy. Bardziej ambitnym i zdyscyplinowanym z pomocą przychodzi jednak internet, który pozwala wykonywać pracę zdalną, współpracując z wieloma firmami z całego świata, cały czas będąc w domu w Bogatyni. Aby jednak taka praca miała sens oraz przynosiła realne efekty finansowe, niezbędne jest odpowiednio efektywne jej wykonywanie. Jeśli nie będziemy bowiem dobrze zarządzać swoim czasem, łatwo wpadniemy w pułapkę spędzania całego dnia w domu przed komputerem lub też bardzo łatwo będziemy się rozpraszać innymi zadaniami domowymi. Jak zatem efektywnie pracować zdalnie?

Pierwszym elementem pracy nad zwiększeniem efektywności jest określenie godzin pracy, w których będziemy wykonywać zadania. Warto poinformować o nich swoich klientów, aby wiedzieli, że właśnie w tym czasie mogą się w wami kontaktować, zaś w pozostałych godzinach nie odpisuje na maile, nie odbieracie telefonów oraz nie macie czasu na spotkania. Określanie stałych godzin pracy pozwoli wam również nie przepracowywać się, a także zmotywuje do wykonania zadania w wyznaczonym czasie.

Niezwykle ważne jest także, żeby wydzielić w mieszkaniu przestrzeń specjalnie przeznaczoną do pracy. Nie musi być to duże miejsce, jednak musi się w nim znaleźć obszar na niezbędne sprzęty biurowe, przechowanie dokumentów oraz wygodne krzesło. Warto nauczyć się, że w czasie, kiedy siedzimy przy biurku, rzeczywiście pracujemy, a nie zajmujemy się odpisywaniem na wiadomości czy też rozmawianiem przez telefon ze znajomymi. Także rodzina, widząc nas przy biurku, będzie wiedziała, że aktualnie nie jesteśmy dostępni dla nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *