Praca na Dolnym Śląsku

Jak napisać CV po liceum?

jak napisać CV po liceum

Napisanie pierwszego CV zaraz po ukończeniu liceum może być dużym wyzwaniem. Jednak jest to niezbędne, kiedy zależy nam na znalezieniu odpowiedniej pracy w Górze. Na początku może się wydawać, że nie mamy zupełnie co wpisać do dokumentów rekrutacyjnych, skoro nigdy nie pracowaliśmy, jednak w praktyce wystarczy odrobina kreatywności, aby móc zapełnić swoje pierwsze CV. Co w takim razie powinno się w nim znaleźć?

W CV można wpisać działalność dodatkową, którą podejmowaliśmy, ucząc się w liceum w Górze. Na pewno na plus zostanie ocenione działanie w kołach naukowych lub wolontariatach. Jeśli chociażby angażowaliśmy się w tworzenie gazetki szkolnej lub w projektowanie strony internetowej, koniecznie powinniśmy wpisać to do naszych dokumentów. Jeśli dorabialiśmy sobie w wakacje, także musimy o tym wspomnieć.

Dużym naszym atutem może być znajomość języków obcych. Niejednokrotnie uczniowie zaraz po liceum znają lepiej języki niż niejeden pracujący od dawna specjalista. Jest to zatem duży atut, niedoceniany przez wiele młodych ludzi z Góry. Tworząc CV, warto zadbać jednak nie tylko o jego zawartość, ale również o wygląd. Niedopuszczalne są jakiekolwiek błędy. Koniecznie trzeba także zwrócić uwagę na to, jakiej czcionki używamy oraz przemyśleć, jakie zdjęcie zamierzamy dołączyć do naszego CV.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *