Praca na Dolnym Śląsku

Jak napisać list motywacyjny, aby zwrócić uwagę rekrutera?

jak napisać list motywacyjny

Listy motywacyjne są wymagane przez pracodawców coraz rzadziej. Dzieje się tak dlatego, że rekruterzy nie mają czasu na czytanie długich uzasadnień wielu kandydatów zainteresowanych podjęciem pracy. W mniejszych miastach, w których wciąż jest większe przywiązanie do tradycyjnych form rekrutacji, takich jak na przykład Świeradów-Zdrój, wciąż napisanie takiego listu może być niezbędne, aby dostać wymarzoną pracę. Jak zatem powinien wyglądać dobrze napisany list rekrutacyjny?

Na początku trzeba zdać sobie sprawę z tego, że list motywacyjny powinno się wysłać tylko wtedy, jeśli rzeczywiście oczekuje tego pracodawca. Wysyłanie takiego dokumentu aplikacyjnego z własnej inicjatywy, nawet jeśli mamy bardzo dobre intencje, może być odebrane przez rekrutera negatywnie. Co więcej, pisanie takiego listu może zająć dużo czasu, który lepiej poświęcić na rozwijanie umiejętności, które przydadzą się w przyszłej pracy oraz ulepszą nasze CV.

Jeśli jednak napisanie listu motywacyjnego jest niezbędne, koniecznie musi się znaleźć w nim kilka istotnych elementów. Wiele osób na wstępie zapomina o tym, że list powinien być zaadresowany do odpowiedniej osoby lub działu. Musi znaleźć się w nim informacja, skąd wiemy o odbywającej się na wskazane stanowisko rekrutacji. Kluczowa jest oczywiście argumentacja, która przekona, dlaczego to właśnie ty powinieneś znaleźć się na wskazanym stanowisku, jednak równie istotne jest odpowiedzenie na pytanie, dlaczego to właśnie do tej firmy aplikujesz. List należy oczywiście odpowiednio profesjonalnie zakończyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *