Praca na Dolnym Śląsku

Jak negocjować zatrudnienie w małej firmie?

jak negocjować zatrudnienie

Świeradów-Zdrój to miejscowość, w której ze względu na niewielką liczbę mieszkańców, trudno szukać dużych pracodawców, którzy mogą sobie pozwolić na zatrudnienie wysokiej klasy specjalistów. Małym przedsiębiorcom często zależy na możliwie największym ograniczeniu kosztów. Z tego względu proponują pracownikom niewysokie stawki, mogące wydawać się nieadekwatne do nakładów pracy. Czy z niewielkim pracodawcą warto negocjować podniesienie stawki?

Negocjacje w małej firmie są szczególnie trudne. Przygotowując się do nich, trzeba w pierwszej kolejności dowiedzieć się, jakie stawki otrzymują pracownicy na podobnych do naszego stanowiskach w naszym mieście. Lokalne warunki pracy w Świeradowie-Zdroju mogą bowiem znacznie różnić się od tych, które oferują pracodawcy w znacznie większych miejscowościach. Nie warto jednak od razu wierzyć w to, że skoro pracujemy w małym mieście, powinniśmy zarabiać mało. Najlepiej wyjść z założenia, że płaca powinna być adekwatna do wykonywanej pracy, przy uwzględnieniu średnich zarobków w Świeradowie-Zdroju.

Negocjacje warto zacząć już podczas rozmowy o pracę w Świeradowie-Zdroju. Jeśli czujemy, że pracodawca proponuje zbyt niską stawkę, dobrze jest podać naszą propozycję. Jeśli jednak zgodzimy się na zbyt niskie wynagrodzenie, warto podjąć temat podwyższenia go po kilku miesiącach współpracy. Być może pracodawca, który przekona się, jak wartościowymi pracownikami jesteśmy, chętniej doceni naszą pracę, oferując podwyżkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *