Praca na Dolnym Śląsku

Jak poradzić sobie z pomyłkami w pracy w Wiązowie?

jak poradzić sobie z pomyłkami w pracy

Pomyłki w pracy w Wiązowie zdarzają się nawet najlepszym, jednak zwykle trudno nam jest je przyjąć do wiadomości, szczególnie jeśli mamy skłonności do perfekcjonizmu. Często obawiamy się również jakie konsekwencje mogą nas dotknąć za pomyłkę. Jak zatem powinniśmy nastawiać się do porażek oraz co zrobić, kiedy już nastąpią?

Po pierwsze, powinniśmy zdać sobie sprawę, że bez względu na jakim stanowisku pracujemy, na pewno nie uda się nam uniknąć błędnych decyzji. Są one wpisane w każdą pracę i musimy być na nie otwarci. Oczywiście powinniśmy się ich wystrzegać, jednak musimy umieć sobie z nimi poradzić, kiedy tylko się zdarzą. Pierwszym krokiem jest przyznanie się do błędu. To coś, z czym ma problem bardzo wiele osób. Ukrywanie porażki może mieć gorsze konsekwencje niż samo wystąpienie pomyłki. Im dłużej bowiem konsekwencje decyzji się rozwijają, tym trudniej jest je potem naprawić. Jeśli zatem odkryjemy, że popełniliśmy błąd, powinniśmy w pierwszej kolejności poinformować o tym zaangażowane osoby.

Umiejętność przyznania się do błędu to coś, co potrafi docenić każdy dobry lider. Nie powinniśmy się zatem obawiać, że od razu wyrzucą nas za nie z pracy. Powinniśmy oczywiście mieć na uwadze, że istnieją błędy mniej i bardziej wybaczalne, jednak żadnego z nich nie powinniśmy zatajać. Co ważne, powinniśmy zrobić wszystko, aby pomyłkę naprawić. Na tym polega umiejętność wzięcia odpowiedzialności za własne decyzje, która jest nieocenioną zdolnością każdego człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *