Praca na Dolnym Śląsku

Jak powinno wyglądać CV, aby pracodawca z Sycowa do nas zadzwonił?

Jak powinno wyglądać CV

CV to dokument, którego wygląd od zawsze budzi wiele pytań. Każdy potencjalny pracownik marzy bowiem o tym, żeby zostać zaproszonym na rozmowę o pracę, a to właśnie CV najczęściej decyduje o tym, czy tak się właśnie stanie, czy też nie. Chociaż praca w mniejszym mieście, takim jak Syców, znacznie różni się od tej w metropoliach, wytyczne co do tego, jak mają wyglądać dokumenty rekrutacyjne, zwykle są podobne. Na jakie elementy graficzne koniecznie trzeba zatem zwrócić uwagę?

Po pierwsze, jeśli zależy nam na tym, aby praca w Sycowie stała się nasza, kluczowe jest to, aby w CV użyć odpowiedniej czcionki. Powinna być ona czytelna oraz nie za mała. Najważniejsze informacje o sobie warto ponadto wyboldować, aby szybko rzucało się w oczy to, z czego jesteśmy najbardziej dumni. Koniecznie trzeba też podkreślić nazwy stanowisk, które dotychczas wykonywaliśmy. Wszystko musi być jednak spójne oraz usystematyzowane. Dwa fonty to decydowanie wystarczająca ilość na jednym dokumencie.

Aby praca w Sycowie przestała być tylko celem, a stała się faktem, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, jakie zdjęcie dodajemy do CV. Powinniśmy zupełnie zapomnieć o naszych prywatnych zdjęciach z wakacji. W dokumentach raczej musi znaleźć się portret. Dużo lepiej jest dodać zdjęcie do dowodu lub w ogóle nie umieszczać fotografii niż dodać niestosowne zdjęcie, które może skompromitować nas w oczach pracodawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *