Praca na Dolnym Śląsku

Jak przetrwać okres przedświąteczny w pracy w Wałbrzychu?

okres przedświąteczny w pracy

Czas Świąt Bożego Narodzenia to jeden z ulubionych momentów w roku. Jednak zanim zasiądziemy w spokoju razem z rodziną do wigilijnej kolacji, musimy zmierzyć się z jednym najbardziej intensywnych okresów w roku w naszej pracy w Wałbrzychu. Ten gorący czas powoduje wiele stresu, niepozwalającego w pełni skupić się na przygotowaniach do świąt. Jak go przetrwać, nie narażając się na przemęczenie oraz zniechęcenie?

Przede wszystkim nie możemy się obawiać, że nie zdążymy ze wszystkim. Wiele osób daje się zapędzić w wir obowiązków w przekonaniu, że musi koniecznie zamknąć wszystkie projekty do końca roku, aby nowy zacząć bez niedokończonych obowiązków. Oczywiście są zadania, które wymagają zrealizowania przed zakończeniem roku, jednak nie możemy nadmiernie się nimi obciążać. Powinniśmy realnie określić nasze cele oraz wskazać sobie priorytety, aby nie pracować po nocach i mieć czas na domowe przygotowania do świąt.

Dla wielu osób problematyczna może być również wigilia pracownicza. Praca w Wałbrzychu często wiąże się z koniecznością spotykania się z osobami, za którymi nie przepadamy. Spędzanie z nimi kolacji świątecznej może być dla nas zatem mało przyjemnym doświadczeniem. Ze względu na atmosferę możemy czuć bowiem przymus uśmiechania się do wszystkich oraz udawania czegoś. Nie powinniśmy się jednak do niczego zmuszać. Uprzejme życzenia okażą się na pewno wystarczające w takiej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *