Praca na Dolnym Śląsku

Jak przeżyć poniedziałek w pracy we Wleniu?

jak przeżyć poniedziałek w pracy

Poniedziałek to najbardziej znienawidzony dzień dla bardzo wielu osób pracujących na etacie we Wleniu. Przywołuje on na myśl wiele nieprzyjemnych skojarzeń, a co za tym idzie, zupełnie demotywuje do wykonywania swoich obowiązków. Uprzedzenie do tego dnia tygodnia powoduje, że część osób jeszcze bardziej nie lubi swojej pracy. Warto w ramach możliwości zatem zmienić swoje nastawianie, aby początek tygodnia powodował u nas uśmiech na twarzy, a nie niechęć do życia. Jak można skutecznie zmienić swoje zdanie o poniedziałku?

Po pierwsze warto postarać się o to, aby kojarzył on się nam przyjemniej. W tym celu możemy tak rozkładać swoje obowiązki, aby w poniedziałek mieć ich najmniej lub też wykonywać te najbardziej lubiane. Jeśli nie jest to możliwe, warto w poniedziałek planować sobie przyjemne rzeczy po pracy. To będzie motywować nas do wstawania z łóżka. Może to być spotkanie z przyjaciółkami, wyjście do kina czy też na ulubiony fitness. Dzięki przyjemnym poniedziałkowym wydarzeniom na pewno uda nam się pomyśleć o tym dniu w zupełnie innym kontekście.

Na to jak czujemy się w poniedziałek, wpływa oczywiście również to, co robimy w weekend. Jeśli w dni wolne skupimy się na odpoczywaniu w ulubiony przez nas sposób, nie powinniśmy czuć się zmęczeni oraz zniechęceni życiem. Warto zatem czas ten przeznaczyć na czytanie ulubionej książki lub aktywność fizyczną lub spotkania z rodziną, które nas zrelaksują i spowodują, że będzie nam się chciało bardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *