Praca na Dolnym Śląsku

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną zimą?

jak się ubrać na rozmowę rekrutacyjną zimą

Ubiór podczas zimowej rozmowy kwalifikacyjnej może przyprawić wiele osób o ból głowy. Szczególnie jeśli sami jesteśmy z małego miasta takiego jak Żmigród, a marzy nam się pierwsza praca w dobrze prosperującej firmie w większym mieście. Zimową porą szczególnie łatwo zapomnieć bowiem o elegancji oraz dopasowanym do sytuacji wizerunku, kiedy przyświeca nam głównie cel znalezienia ubioru, w którym będzie nam wystarczająco ciepło. O czym zatem nie możemy zapomnieć, szykując strój na rozmowę o pracę?

Zima to czas, kiedy głównym aspektem, jaki bierzemy pod uwagę, dobierając strój, jest aspekt praktyczny. Ma to oczywiście ogromne zalety, gdyż ciepły sweter lub bluza skutecznie zapobiegają przeziębieniem oraz bardziej poważnym chorobom. Kiedy jednak w planach mamy rozmowę kwalifikacyjną, musimy na chwilę zapomnieć o wygodnych, ale mało eleganckich odrobinę za dużych sweterkach lub wyciągniętych bluzach z kapturem.

Pamiętajmy, że jeśli marzy nam się praca poza Żmigrodem, prawdopodobnie wybierzmy się do firmy, w której obowiązywał będzie dress code. Już na rozmowie musimy zatem pokazać, że wiemy, na czym polega elegancja oraz potrafimy dobrać strój do okazji. W przypadku pań dobrym rozwiązaniem będzie zatem założenie koszuli z dłuższym rękawem oraz marynarki z grubszego materiału, który ochroni przed chłodem, dodając jednak całemu strojowi eleganckiego charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *