Praca na Dolnym Śląsku

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

jak się ubrać na rozmowę rekrutacyjną

Problem wyglądu na rozmowie kwalifikacyjnej pojawia się zawsze wtedy, kiedy aplikujemy o nowe stanowisko. Nie ma znaczenia czy jest to praca w Środzie Ślaskiej czy w znacznie większym mieście, chcemy zrobić dobre wrażenie na osobie, która będzie z nami rozmawiać. W mniejszych miejscowościach jest to zwykle bezpośrednio pracodawca, dlatego szczególnie zależy nam na tym, aby zrobić na nim dobre wrażenie. Jak wybrać zatem odpowiedni strój, który nie będzie zbyt codzienny, ale również zbyt elegancki?

Zanim wybierzemy się na rozmowę kwalifikacyjną, powinniśmy się zastanowić, jakie prawdopodobnie zasady panują w firmie, do której aplikujemy. Jeśli jest to posada w niewielkim sklepie spożywczym w Środzie Śląskiej, prawdopodobnie bardzo elegancki wygląd podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie będzie potrzebny, a nawet może zostać uznany za coś śmiesznego. Warto zatem, dobierając ubiór, brać pod uwagę specyfikę pracy, o którą się staramy.

Środa Śląska zdecydowanie nie jest miastem, w którym warto myśleć o tym, że naszą rozmowę przeprowadzi profesjonalny rekruter, więc nie będzie ona na pewno przypominać tej opisywanej przez wiele poradników w sieci. Nasz ubiór powinien w związku z tym być schludny, ale niezbyt elegancki. Warto ubrać się w rzeczy, w których czujemy się swobodnie, ale również odpowiednio wyglądamy. Pamiętajmy bowiem o efekcie pierwszego wrażenia, który działa tylko raz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *