Praca na Dolnym Śląsku

Jak sobie poradzić z awansem w Legnicy?

jak sobie poradzić z awansem w Legnicy

Awans to coś, na co liczy właściwie każdy pracownik, szczególnie w większej firmie w Legnicy. Ciężko na niego pracuje, więc moment uzyskania wyższego stanowiska to ważna okazja do świętowania. Po chwilach satysfakcji przychodzi jednak czas na rozpoczęcie pracy w ramach nowego zakresu obowiązków, co może być trudne dla wielu osób, szczególnie jeśli przychodzi nam zarządzanie  zespołem złożonym z naszych dotychczasowych kolegów. Jak poradzić sobie zatem z awansem, aby stać się jednym z lepszych menadżerów w Legnicy?

Pierwszym wyzwaniem, przed jakim staje nowy menadżer, jest ułożenie sobie dobrych kontaktów z podwładnymi. W tym celu niezbędne jest odpowiednie wyważenie pomiędzy byciem kolegą a szefem dla osób, którymi będzie się zarządzać. Kluczowym czasem w budowaniu autorytetu szefa są trzy pierwsze miesiące, które w dużej mierze definiują dalszy stosunek podwładnych do szefa. Dlatego tak ważne jest, aby budować odpowiednie relacje już od samego początku.

Nowy menadżer w firmie w Legnicy musi określić, jakie cele mu przyświecają i co chciałby osiągnąć wraz ze swoim zespołem. Konieczne jest także jasne określenie, jakie zachowania nie będą przez ciebie tolerowane oraz daj innym do zrozumienia, że mogą zwrócić się do ciebie w każdej sprawie, nie tylko dotyczącej nowych pomysłów, ale również budzącej wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *