Praca na Dolnym Śląsku

Jak sobie poradzić z prokrastynacją w pracy w Wąsoszu?

jak sobie poradzić z prokrastynacją

Prokrastynacja to jedna z najtrudniejszych do pokonania przeszkód, które dopada pracowników w Wąsoszu, niezależnie od tego, czy pracują jako freelancerzy, na etacie czy też mają własne firmy. Efektywna walka z odkładaniem wszystkiego na ostatnią chwilę może skutecznie pomóc w zwiększeniu zarobków lub też przełożyć się na szybszy awans. Jak zatem walczyć z prokrastynacją?

Na prokrastynację jest naprawdę wiele sposobów, a każdy powinien znaleźć taki, który będzie mu najbardziej odpowiadał. Jednym z nich jest umówienie się samemu ze sobą, że zrobimy przynajmniej jedną małą, najłatwiejszą dla nas rzecz. W ten sposób być może wdrożymy się w pracę i chętniej zabierzemy się do trudniejszych obowiązków. Możemy również zdecydować się na technikę ze stoperem, polegającą na tym, że wyznaczymy sobie, że pracujemy tylko kilkanaście minut, ale najefektywniej jak tylko umiemy. W ten sposób praca wyda nam się tylko malutkim, krótkim zadaniem do wykonania.

Dobrym sposobem na prokrastynację może być również nagradzanie samego siebie. W ten sposób będziemy kojarzyć wykonanie obowiązków z miłą niespodzianką, a co za tym idzie, będziemy mieć większą motywację do wykonywania swoich zadań od razu. Można również założyć sobie, że nie obejrzymy ulubionego serialu, nie spotkamy się z przyjaciółmi czy partnerem, dopóki nie skończymy naszej pracy. To może być dla wielu osób motywujące, aby wykonywać swoją pracę od razu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *