Praca na Dolnym Śląsku

Jak szukać pracy po długiej przerwie?

jak szukać pracy po długiej przerwie

W życiu wielu osób zdarza się, że muszą oni zrobić sobie przerwę od pracy. Często jest to spowodowane złym stanem zdrowia lub też poświęcaniem większości czasu na wychowywanie dziecka. Po latach może się jednak okazać, że podjęcie pracy jest niezbędne, aby móc utrzymać aktualny standard życia. W takiej sytuacji znalezienie pracy nawet, jeśli jesteśmy osobami wykształconymi oraz mieliśmy wcześniejsze doświadczenia związane z prowadzeniem firmy, nie jest proste. Co zatem zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na pracę w takim mieście jak Lubin?

W momencie, w którym decydujemy się podjąć pracę, najlepiej jest zrobić to jak najszybciej. Im bardziej wydłużamy nasz bezproduktywny czas, tym trudniej będzie znaleźć odpowiednie zajęcie dla nas. Na początek warto zastanowić się, jakie mamy mocne strony oraz które z nich mają potencjał dla pracodawców. Być może znamy języki lub też odbywaliśmy jakieś kursy doszkalające? Warto również spisać swoje słabe strony oraz postarać się zamienić je na atuty lub też popracować nad ich zmianą. Jeśli już wiemy, w czym jesteśmy dobrzy, koniecznie trzeba zawrzeć to w CV. Problematyczny może być okres, w którym mieliśmy przerwę od pracy. Jeśli była ona dłuższa niż rok, warto napisać, co w tym czasie robiliśmy. Jeśli wychowywałyśmy dziecko lub też, jeśli opiekowałyśmy się chorym członkiem rodziny, na pewno zyskaliśmy cenne umiejętności, które można opisać w liście motywacyjnym.

Nie można zbyt szybko się zniechęcać. Trzeba pamiętać, że w Lubinie jest wiele miejsc pracy, na które stale poszukiwani są chętni, zatem znalezienie czegoś dla siebie na pewno będzie łatwiejsze niż w małym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *