Praca na Dolnym Śląsku

Jak szukać pracy zdalnej mieszkając w Trzebnicy?

jak szukać pracy zdalnej

Trzebnica jest miastem, w którym wielu mieszkańców nie ma pracy. Bezrobocie w ostatnich latach co prawda obniża się, jednak jego poziom jest wciąż na tyle wysoki, że trudno o zatrudnienie. Nie dziwi zatem, że część mieszkańców Trzebnicę traktuje głównie jako miejsce do spania, a sami pracują w oddalonym o około dwadzieścia kilometrów Wrocławiu. Nie każdy może jednak pozwolić sobie na codzienne dojazdy. Ciekawą opcją w takiej sytuacji będzie praca zdalna. Jak można jej szukać?

Praca zdalna to dobre rozwiązanie dla osób mniej mobilnych, a także tych, które chcą połączyć ją z opieką nad dzieckiem lub osobą starszą. Znalezienie jej jest jednak dużym wyzwaniem, szczególnie na początku, kiedy nie mamy zbyt dużego doświadczenia. Jeśli do tej pory pracowaliśmy na etacie, możemy zaproponować naszemu pracodawcy, że możemy część obowiązków wykonywać z domu. Jeśli odpowiednio uargumentujemy to trudnościami w dojazdach oraz udowodnimy, że taka praca nie sprawia nam trudności oraz jest wykonywana z należytą starannością, być może pracodawca będzie nawet zadowolony z takiego obrotu sprawy, gdyż uniknie w ten sposób części kosztów związanych z utrzymywaniem pracownika.

Jeśli jednak od pewnego czasu nie pracujemy, możemy się podjąć praktyk zdalnych z dziedziny, w której mamy doświadczenie lub która szczególnie nas interesuje. Dzięki możliwości pracy on-line nie musimy ograniczać swoich zainteresowań zawodowych wyłącznie do zadań, na które istnieje popyt w Trzebnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *