Praca na Dolnym Śląsku

Jak walczyć z prokrastynacją i nie odkładać zadań na później?

jak walczyć z prokrastynacją

Prokrastynacja to określenie, które stosuje się na pewną tendencję do odkładania ważnych rzeczy, które mamy do zrobienia. Jest to uciążliwy nawyk, którego naprawdę ciężko jest się pozbyć. Utrudnia próby wprowadzenia jakichkolwiek zmian oraz realizowania obowiązków zawodowych w Międzyborzu. Przez niego szczególnie trudno nam zmotywować się do wykonywania dodatkowej pracy po zakończeniu swoich obowiązków dla pracodawcy. Z prokrastynacją można jednak wygrać. Jak to zrobić?

Po pierwsze trzeba jasno postanowić sobie, że chcemy walczyć z tym destrukcyjnym nawykiem. Już samo określenie celu może mieć dobre skutki na drodze do zmian zawodowych w Międzyborzu. W dalszej kolejności trzeba postawić na zasadę małych kroków. Najłatwiej powinno nam pójść z zadaniami, które nią wymagają poświęcania przez nas dużej ilości czasu. Jeśli więc wiemy, że jakaś czynność zajmie nam zaledwie chwilę, zróbmy ją od razu. Dzięki temu zdobędziemy motywację do zajęcia się bardziej skomplikowanymi projektami, nad którymi musimy się bardziej skupić. Jeśli jakieś zadanie wydaje się mimo wszystko zbyt duże, warto podzielić je na mniejsze części.

Kolejnym sposobem na prokrastynację, która wciąż powoduje, że nasza praca w Międzyborzu jest bardziej skomplikowana, może być określenie dokładnych momentów, w których musimy jakieś zadanie zakończyć. Warto ustalać ich jak najwięcej, co powinno bardziej zmotywować nas do ciężkiej pracy nad projektem. Pamiętajmy również, żeby wynagradzać się, jeśli uda nam się skończyć wszystko na czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *